Hakkımda

Hakkımda Sayfası
Eğlenceli kırmalı dövmeli bir çocuk yaşamama rağmen çoğu zaman futbol sahalarında kadroya alınmayan kişiyim ben.
Her ne kadar bazen iyi oynasam da bazen yüz üstü yuvarlandığım da oldu. Ama futbola o günden bugüne çağrılmadığımda gitmiyorum.
Arkadaşlarınız varsa bir yerde ve eğleniyorsanız o zaman o yer sizin yeriniz olmalıdır. Çünkü çok kısa zamanda hem eğlenip hem çalışmak lazım.

Çocukluğum güzel bir küçük okulda geçti. 3-4-5 sınıflarla aynı sınıfta ders gören doğudaki bir okulda okudum. Sonrasında bir yatılı okulda okudum. Orası da kocaman geliyordu bana o vakit fakat şimdi büyüdüğümden koridorları bile avuç kadar gibi geliyor. Neyse sonrasında  belli iyi derecede bir lise okudum. Üniversiteye gidince dünya çok daha güzel olur sanıyordum. Fakat iş daha çok bir şeylerde eğlenmeyi gerektirdiğini bulmakta oldu.
Yani bir şeyin asıl çekiciliği onu çekici yapmak olduğunun farkına vardım buna kendi internet sitem de dâhil.
Mekatronik mühendisliğini bitirdim. İyi dereceye yakın bir İngilizcem ve çok sevdiğim bir kadın var.
Şunu da iyi bilirim bir hayatta asıl sizi siz yapan seçimlerinizdir. Kaderci biri iseniz seçimleri de boş verin aslında çünkü seçim yapmanız da aslında bir işe yaramayacaktır. Çünkü asıl hırs kaderini değiştirmekten geçtiğini bilmelisiniz.
Dünyanızı değiştirmek için önce kendinizi değiştirmeyi başarmalısınız. İçi bozuk olan bir saat iyi çalışmayacaktır.
Üniversite yaşamımda asıl öğrendiğim şeylerden biri de budur.
Üniversite 1. sınıfta TİKAV ile  karşılaştım. İyi insanları hiç unutmam, iz bırakan ne kadar dokunuş varsa unutmayan biri oldum ben.
CV konusunda olması gereken tüm eğitimleri aldım diyebilirim. (bknz: burası)

Bu internet sitesinde mühendislik ile alakalı eğitim, öğretim ve buna benzer alanlarda makaleler bulacaksınız ama bu her an olmayacak . Çünkü görmek istediğim çok şey var gelişmek istediğim şeylerin yanında…
Aralıklı olarak atabilirim bunun için bana küfretmeyin lütfen 🙂 .
Hep burada olacağım ama… küfür edecekseniz de yoruma edin .

Murat BİLGE

Print Friendly, PDF & Email